Dış mekan fotoğrafı çekilecek yerler

Home  >>  Dış mekan fotoğrafı çekilecek yerler

650 TL’ye Dış Mekan Fotoğraf  Çekimi FOTO UĞUR

Merhabalar Dış mekan fotoğraf çekimi fiyatlarımız ve dış mekan çekimi yapılacak mekanları aşağıda  inceleyebilirsiniz. Tel:0216 472 46 28

 

Dış Mekan fotoğraf çekimlerimiz.

Trash Day Fotoğraf çekimi örneklerimiz 0216 472 46 28 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Fenerhahçe Parkı – Kadıköy

Bir adanın üzerine kurulu olan park Fenerbahçe burnuna bir köprü yoluyla bağlanır. Burada neşeli düğün fotoğraflarınız olabilir. Dış mekan fotoğraf çekimi için iyi alternatiflerden birisidir. Üstelik fenerbahçe parkına dış mekan fotoğrafı çekmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.

Özgürlük Parkı – Kadıköy

İyi sayılacak bir mekandır. Merkezi noktada olması tercih sebebi olmasında etkindir. Mekana giriş ücreti ödenmez

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi – Ataşehir

6 Farklı adadan oluşmaktadır. Vakıf bahçesidir, Anadolu yakasındaki Fotoğrafçıların %70 %80’i burada dış mekan fotoğraf çekimini gerçekleştirmektedir. Mekan gelin damat fotoğrafı çekmek için giriş ücreti 50TL’dir.

Haydarpaşa Garı – Kadıköy

Özel izinle çekim yapılan bir mekandır. Giriş ücreti 250 300 TL civarındadır. Genelde kış aylarında tercih edilmektedir. Tarihi dokusuyla eşsiz kareler oluşturur.

Hıdiv Kasrı – Beykoz

Güzel bir mekan giriş ücreti istenmiyor. Ancak bazı alanlarda çekim yapmak için özel izin gerekmektedir.

Şükrü Saraçoğlu Stadı-Kadıköy

Kuşkusuz Fenerbahçe tarftarının fotoğraf çektirmek istediği eşsiz atmosferi ile şükrü saraçoğlu stadyumu …

Stada giriş ücreti alınmamaktadır. Ancak özel izin alınmadan giriş yapılmamaktadır.

Fethi Paşa Korusu – Üsküdar

İstanbul boğazına karşı müthiş manzaraya sahip…Giriş  ücreti alınmamaktadır…

Kuzguncuk – Üsküdar

Anadolu Feneri – Beykoz

Beykoz Korusu – Beykoz

Çamlıca Tepeleri – Üsküdar

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi evlenen çiftlerin en önemli anlarından biri olan düğün fotoğraflarına sunduğu atmosfer ile alternatif getiriyor.
5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin damat fotoğrafçı 2 kişi) için 400 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. İçine girilebilen objeler: Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter..vb) çekim yapılamamaktadır. Diğerlerinin sadece önlerinde fotoğraf çekilebilmektedir.
Düğün fotoğraf çekimleri Müzenin ziyarete açık olduğu zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Önceden izin almak veya rezervasyon yaptırmak gerekli değildir.

Gülhane Parkı ve Topkapı Sarayı – Fatih

Klasikten vazgeçmeyenlerin mekanı Gülhane Parkı ve Topkapı Sarayı hem boğaz manzarası hem de ilkbahar aylarında renkli çiçekleriyle düğün fotoğrafı çektirecekler için hoş bir mekan.

Balat Sokakları – Fatih

 

Balat istanbulun fatih ilçesinde haliç kıyısındadır . Tarihi binaları ve farklı evleriyle dikkat çeken balat bir çok film ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. Sokakları dar olduğu için arabayla dolaşma zor olacaktır. Fener rum lisesininde bulunduğu balat çiftlerin en çok tercih ettiği mekanlar arasındadır.

Ihlamur Kasrı – Beşiktaş

Çevresinin gürültü ve karmaşasından kendini yüksek duvarlarla koruyan Ihlamur Kasrı, düğün organizasyonları için Beşiktaş, Nişantaşı ve Yıldız arasında olmasıyla bir yandan merkezi, bir yandan da doğanın ve tarihin birleştiği ihtişamlı bir mekandır.

Yıldız Korusu – Beşiktaş

Beşiktaş ile Ortaköy arasında kalan bu tarihi yer de düğün fotoğrafçıları için vazgeçilmez mekanlardan.

Londra Otel – Taksim

Lodra otel Taksim’de dir. Yağmurlu havalarda ilk tercih edilen mekandır. Çekim için 3-4 gün öncesinden izin alınması gerekmektedir. Mekan Tarihi bir otel olduğu için  farklı objeler vardır( kırmızı merdivenler ,motorsiklet vb.). mekanın çekim ücreti  100tl`dir.

Miniatürk – Eyüp

Türkiye ve dünyadan özgün kültürel alanları bir arada bulabileceğiniz dünyanın en büyük minyatür kent alanı olan Miniatürk de düğün fotoğrafı için bir alternatif olarak düşünülebilir.

Mihrabat Korusu – Kanlıca

Kanlıca’nın bir diğer güzelliği de Fıstıklı yokuşundan körfeze inen alanda I. Mahmut zamanında kurulan ve padişahlar tarafından büyük ilgi gören Mihrabat Korusu’dur. Mihrabat Korusu’na, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılarak III. Ahmet’e armağan edilen Mihrabat Kasrı’nın adını verdiği iddia edilir. Ne yazık ki Mihrabat Kasrı yeniçeri isyanıyla bir hafta içinde yakılıp yıkılarak yok olmuştur. Mihrabat Korusu görkemli tarihine rağmen giderek küçülmüştür. Yahya Kemal’in gözlerden uzak saatler geçirmek için tercih ettiği Mihrabat Korusu, çeşitli yazar ve şairlere güzel manzarasıyla ilham kaynağı olmuştur.

Salacak – Üsküdar

İstanbul’un belki de dünyanın en güzel manzaralarından birine sahiptir Salacak sahili. Günün her saatinde ayrı bir güzelliği vardır. Her türlü fotoğraf çekimi için olduğu gibi düğün fotoğrafçılarının da tercih ettiği mekanlardandır.

Ataköy Marina – Ataköy

İstanbul’un Avrupa kıyısında, Marmara Denizi’ne açıldığı noktada yer alan Ataköy Marina, yemyeşil bahçe içerisinde ideal konumuyla, İstanbul’un karmaşasından uzakta, tatil köyü havasında bir mekan. Yeşilliğin ve yatların arasında düğün fotoğrafları için harika bir mekan.

Belgrad Ormanları – Sarıyer

İstanbul’un oksijen kaynağı olan ve Sarıyer’in güneyinde yer alan Belgrad Ormanları baharda yeşilliğiyle, sonbaharda sarı tonlarıyla her mevsim için düğün fotoğraf mekanı olabilir.

Atatürk Albaryumu – Sarıyer

İstanbul üniversitesinin orman fakültesi içindedir.küçük göller kendine has ağaçlar ile harika bir mekandır.Gelin ,damat ve fotoğrafçıyla birlikte 6 kişi giriş fiyatı 300TL’dir. Mekan sarıyerdedir.

Saklı Göl – Şile

Saklı göl İstanbul merkezinden 90 km uzaklıktadır tem sile yolundan ulaşım sağlanmaktadır. Trafik ve yol durumu  yüzünden ullaşımı tahmini 1 saat olduğu için düğün günü dışında bir gün çekim yapılması daha uygun olur. Saklı gölde ;ahşap evler, doğal yollar, yeşil alanlar, sandallar ve göl eşliğinde birbirinden güzel kareler elde edilebilir. Mekanda fotoğraf çekimi ücretsizdir.

Çırağan Sarayı – Beşiktaş

Çok zengin bir düğün mekanı olarak değerlendirilen Çırağan Sarayı düğün fotoğrafları için de pahalı bir alternatif olabilir.

 

 

2 Comments so far:

  1. SELÇUK AYDIN dedi ki:

    İyi günler;
    Belirttiğim tarihte düğünümüz var. Fakat biz fotoğraf çekimini 1 hafta önce hafta sonu düşünmekteyiz. Önceliğimiz Haydarpaşa garı sonrası için sizin belirlediğiniz yer veya yerler olabilir. Şuan için bize var olan paketleriniz hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Ayrıca adresinizi ve mail yoluyla ulaştırabilirseniz sonrasında ziyaret edip yüzyüze de görüşmek isteriz.
    İyi çalışmalar dilerim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir